Monaco Grand Prix 2018

2018 Monako Grand Prix, Monte Carlo şehrinde gerçekleşen Formula 1'in en eski dönemlerinden birinin bir başka baskısıdır. İlk kez 1950'de F 1 programında yarış başladı - şampiyonluğun ilk baskısında! O zamandan bu yana, Monako Prensliği neredeyse her yıl Formula katılımcıları almıştır. Yaklaşan Grand Prix sezonu üst üste 76. olacak. En çok "kararlı" parça ise McLaren'dir. İngilizler Monte Carlo'da 15 kez kazandı. Fakat Maclaren uzun zamandır Formula 1'in lideri değil. Bu nedenle, diğer takımların önceki rekoru güncellemesinin zamanı geldi!


İÇERİK

2018 Grand Prix de Monaco nerede ve ne zaman gerçekleşecek

Otomobil yarışı şampiyonasının son sezonlarında, grand prix her yılın Mayıs ayının ikinci yarısında gerçekleşir. Genellikle Monaco'da, F 1 pilotları İspanyol sahnesinden hemen sonra yarışırlar. Yarışmanın son baskısında, müdürlük, 25-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Formula 1 pilotlarına ev sahipliği yaptı.

Yarışın merkezi yine şehrin Monte Carlo pisti olacak. Yarışmanın süresi boyunca özel koruyucu taraflarla donatılacak, uygun işaretleme yapılacak ve seyirci için koltuklarla donatılacaktır.

Monaco Grand Prix 2018

İlk kez, Monte Carlo'da otomobil yarışları 1950'de Formula 1'de yapıldı. O zamandan bu yana, pistin konfigürasyonu birkaç kez değişti. Bu son kez, 2015 yılında, uzunluğu 3 metre azaldığında oldu. Rotanın şu anki özellikleri:

 • yarış mesafesinin uzunluğu - 260 286 m;
 • rotanın uzunluğu - 3 337 m;
 • hareket yönü saat yönünde;
 • daire sayısı - 78;
 • dönüş sayısı - 19 (8 sol ve 11 sağ);
 • Görüntüleyenlerin sayısı - 120.000'e kadar.

Her dönüşün kendine özgü bir ismi olması dikkat çekicidir. Örneğin, bir tanesi Monegasque sahnesinin kurucusu olan Anthony Nogues'den seçildi.

2017 Monaco Grand Prix nasıldı

Son yarış, Ferrari'nin temsilcisi olan Mercedes'in fiyasko zaferinin, Toro Rosso Carlos Sainz pilotu ve Daniil Quyat'ı kapsayan kazayla gerçekleştirdiği hafif bir duygunun zaferiyle hatırlandı. Ve şimdi tüm detaylar hakkında!


Ücretsiz uygulama

İlk başta hiçbir şey Mercedes için sorun yaratmadı. Lewis Hamilton ilk uygulamada en iyi zamanı gösterdi. Ancak, ikinci iki seans yeminli rakibi - Sebastian Vettel için ayrıldı.

Vasıf

Ancak sahnenin bu turunda bir his geldi. Hamilton sadece 9. sonuç gösterdi. Gelecekte yer alan niteliklere kayma, britona bir briton atar ... Birincisi Kimi Raikkonen tarafından çekildi. İkinci sonuç başka bir Ferrari pilotu olan Sebastian Vettel'e gönderildi. Mercedes'den Valtteri Bottas ilk üçünü kapattı.

Daniil Kvyat ancak TOP-10'a ulaştı. Rusça sadece 11. Ancak takım arkadaşı Carlos Sainz - 6. sonuçtan şaşırdı. Anlaşıldığı gibi, bu İspanyol tarafından yapılan ilk his değildi ...

Yarış

Tüm çabalara rağmen, Hamilton araba yarışı sırasında sadece 2 pozisyon oynayabildi. Eğer başlangıç ​​ızgarasında Briton 9'duysa, süper arabası sadece 7'nci bitiş çizgisine geldi. Herkes acı hap Mercedes'in Valtteri Bottas'ı tatlandırmasını umuyordu. Fakat Finn başlangıç ​​pozisyonunu alamadı, 4. sırada bitirdi.

Monaco Grand Prix 2018. Formula 1

Ama 28 Mayıs, Ferrari'nin zaferinin günü oldu! İstikrarlı İtalyanların her iki oyuncusu da podyumun ilk iki adımını attı: Vettel'in “altın” sı Raikkonen'de “gümüş”. Ferrari için bu, 2001'den bu yana Monako'da ilk zaferdir. Şimdiye kadar, bu ekibin hiçbir temsilcisi Monte Carlo'da 16 yıl üst üste kazandı!

Bir kez daha pilot "Toro Rosso" Carlos Sainz şaşırttı. İspanyol 6'yı bitirdi. Fakat ortağı Daniel Kvyat, daha az şanslıydı. Irk sırasında Rus 9 sonucunu gösterdi. Ama sonra yarıştan iniş geldi, bunun sebebi "Force India" temsilcisi Sergio Perez'in kazasıydı.

Geçmiş Grand Prix'in en iyi pilotlarının ilk on tanesi şöyle sıralandı:

 1. Sebastian Vettel;
 2. Kimi Raikkonen;
 3. Daniel Riccardo;
 4. Valtteri Bottas;
 5. Max Verstappen;
 6. Carlos Sainz;
 7. Lewis hamilton;
 8. Romain Grosjean;
 9. Felipe Massa;
 10. Kevin Magnussen.

Sonsöz

Monaco Grand Prix, zengin tarihiyle kraliyet yarışının en eski dönemlerinden biridir. Birkaç yıl boyunca, Monte Carlo çok şey görmeyi başardı: gelecek yıldızların yükselişi, beklenmedik zaferler, liderlerin fiyaskoları ve hatta pilotların tekrarlanan ölümü ... Büyük prixin son baskısı da sürprizler olmadan değildi.

Related news

Monaco Grand Prix 2018 image, picture
Monaco Grand Prix 2018 54


Monaco Grand Prix 2018 6


Monaco Grand Prix 2018 54


Monaco Grand Prix 2018 23


Monaco Grand Prix 2018 52