Mercedes-Benz GLC F-Cell 2017 hidrojen crossover

Gelecek yıl, Alman üretici Mercedes resmi olarak bir off-road otomobil sunacak.GLC F-HücreBu hidrojen santrali pahasına çalışacaktır. Bu, şirketin Thomas Weber'in geliştirme departmanının başkanıyla yapılan bir röportajda öğrenildi.

Marka temsilcisi kaydetti:

“Tüm ekibimiz, yeni ürün için yaklaşık 600 kilometre uzunluğundaki yakıt hücrelerinin ve akü kapasitesinin yeterli olacağını tahmin ediyor. Yakıt depoları sadece üç dakika içinde maksimum işarete gönderilecektir. ”

Görünüşe göre, yeni araba GLC F-Cell olarak adlandırılacak. Avrupa medyası, hidrojen SUV'sunun küresel tanıtımının 2017'nin ikinci yarısında Frankfurt otomobil fuarında düzenleneceğini bildirdi.

Söylentilere inanıyorsanız, bu yeni hidrojenin Mercedes'den uygulanması, hidrojen yakıt istasyonlarının altyapısının zaten iyi geliştirildiği ülkelerde kurulacaktır. Ayrıca, yeniliklerin 70.000 EURO fiyatla sunulacağı da söylentidir.

Alman markasının zaten yakıt hücreleri üzerinde çalışan bir deneysel hidrojen modeline sahip olduğunu söylemek isterim. Daha önce, bu tür makinelerin, hidrojen ile kimyasal oksijen etkileşiminden enerji alan bir elektrik motoru kullandığını öğrenmek mümkündü.

Dürüst olmak gerekirse, B sınıfı F-hücresi hidrojen otomobili imalatçının böyle bir çözümün ticari olarak tavsiye edilmediğini açıkladığı gibi seri üretilmeyecektir.

hidrojenli arabalar 2017

Şu anda küresel otomotiv pazarında Japon üretimi hidrojen modelleri var - Toyota Mirai ve Honda Clarity Yakıt Pili. Hidrojeni buhar ve elektriğe dönüştüren yakıt hücreleri, geleneksel bir aktarma organına sahip otomobillerle aynı dinamikleri üretir. Elektrikli otomobillerin aksine, hidrojen üzerindeki araçlar daha hızlı yeniden doldurulabilir.

Otomotiv üreticilerinin çoğu, bu alandaki araştırma faaliyetlerine katılıyor ve hidrojen kreasyonlarının ışığını getirecek. Bunlardan biri, GT 5 Serisi ve i8 karma kavramlarında benzer teknolojileri kullanan BMW markasıdır. Üretici, 2020 yılında böyle bir otomobilin seri üretime geçmesini planlıyor.

Araba dış tasarım

Mercedes-Benz GLC F-Cell 2017 fotoğraf

Makine, yeni sunulan kavramsal model olan “GLC” platformunda geliştirildi. Otomobilin görünüşü, konseptle çok ortak olacak, ancak modern aerodinamik elemanların yanı sıra hafif bir vücut alacak.

Dış tasarım, daha önce Mercedes-Benz GLE, GLA, yeni S-Serisi ve C-Sınıfında kullanılan özellikleri de izledi.

Ön kısımda, geniş delikleri olan oldukça büyük bir tampon ve şirketin kendi etiketinin güzelce yer aldığı büyük bir ızgara bulunuyor. Yüz optikleri kompakt ve çok çekici görünüyor.

Mercedes-Benz GLC F-Cell 2017 fiyatı

Makinenin profili uyumlu görünüyor. Farklı özellikler, 20 inç jantların kolayca takılabileceği kaput ve devasa tekerlek kemerleridir.

Arka alan güzel bir bagaj kapağı ve özel aydınlatma ile ayırt edilir.

Araç içi özellikleri

Bu modeli, örneğin Mercedes GLK ile karşılaştırırsak, hidrojen yeniliğinin büyük miktarda boş alanı vardır. İçerik oluşturucular, yeni ürünün yolcuların arka bacakları alanında 58 mm daha fazla boş alan olduğunu bildirdi.

Arabanın bagaj kapasitesi 580 litredir. Arka koltuk arkalığını indirirseniz, kargo bölmesinin kapasitesi 1.600 litreye yükselir.

mercedes hidrojen crossover

Bu segmentteki diğer geçitlerin geliştiricileri tarafından kullanılan çözümler göz önünde bulundurularak iç dekorasyonun tasarımı çok güzel. Finisaj malzemelerinin kalitesi basittir, ergonomi çok ciddiye alınmış ve temel ekipman listesi hoş bir şekilde memnun olacaktır.

Araba aşağıdaki sistemlerle donatılacaktır:

  • Dokuz hava yastığı;
  • Çok yönlü kameralar;
  • Yüksek kaliteli dokunmatik ekranlı 8,5 inç multimedya kompleksi;
  • Acil frenleme ile yayaları tanıyan bir sistem;
  • Ahşap ve hakiki deri iç unsurları;
  • Isıtma ve havalandırma fonksiyonlarına sahip elektrikli ön sıra koltuklar;
  • Arka Işık.

Üretici, bu hidrojen krosunu sadece seçilmiş pazarlarda sunmayı planlıyor. Bu durumda araç aylık ödeme ile kiralanabilir.

Related news

Mercedes-Benz GLC F-Cell 2017 hidrojen crossover image, picture
Mercedes-Benz GLC F-Cell 2017 hidrojen crossover 10


Mercedes-Benz GLC F-Cell 2017 hidrojen crossover 43


Mercedes-Benz GLC F-Cell 2017 hidrojen crossover 92


Mercedes-Benz GLC F-Cell 2017 hidrojen crossover 16