Film Aladdin (2019)

Büyük bir başarıya sahip olan Disney, çizgi filmlerini gerçek aktörlerle "canlı" resimler şeklinde canlandırıyor.

Böylelikle "Orman Kitabı", stüdyoya 966,6 milyon dolar, "Maleficent" - 758,5 milyon dolar ve "Güzellik ve Canavar" - tamamen 1.26 milyar dolar getirdi.

Onlar "Aslan Kral", "Mulan", "Dumbo" ve "Aladdin" tarafından takip edilecektir. Çok yakında ekranlarda "Aladdin" görünecek - çekim çoktan geçti, takım film müziği, düzenleme ve ek ses oyunculuk ile meşgul.

1992 Aladdin

"Aladdin" - Disney animasyon klasik bir. 1992'nin uzun metrajlı filmi gişede 504 milyon dolar kazandı ve Alan Menken'in bestelediği en iyi şarkı ve soundtrack için iki Oscar kazandı.

Ron Clements ve John Musker'ın karikatürleri, Agraba Alaaddin sokaklarından bir hırsız anlatıyor; bu vaftizci ve sihirbaz Jafar, içinde bir genie sahip sihirli bir lamba çalmaya teşvik etti. Djinn, sahibinin tüm isteklerini yerine getirir - böylece Aladdin Prens Ali'ye dönüşür, prenses Yasemin'i büyüledi. Mutluluğun yakın olduğu anlaşılıyordu, ama Jafar meseleleriyle meseleye karışmıştı ...

"Aladdin", bir animasyon dizisi ve VHS'de iki sekans şeklinde devam etti. 1990'ların ilk yarısında, tam uzunluktaki filmi çoğaltan Sega Mega Drive konsolu için Disney’in Aladdin video oyunu da oldukça popülerdi. Kartuşları, CIS'de bile hızlıca satın alındı.

Yeni "Aladdin" in ekibi

 • Yönetmen: Ekim 2016'da, filmin ünlü suç savaşçıları Big Jackpot ve Kartlar, Para, İki Fıçı ve aynı zamanda Sherlock Holmes filogy'sinin yazarı olan Briton Guy Ritchie tarafından çekileceği ortaya çıktı. Doğru, Richie'nin son kralı, “Kral Arthur'un kılıcı”, gişede tökezledi - ücretler 148.7 milyon dolar, yani bütçeyi bile aşmadı.

aladdin filmi

 • Senaristler: John Auguste (“Gelinliğin Cesedi”, “Frankenvini”), Vanessa Taylor (“Suyun Şekli”, “Iraksak”), Guy Ritchie'nin katılımıyla. Augusta senaryosunun her şeye Disney'e uymaması dikkat çekicidir, bu yüzden Vanessa Taylor akla getirmek için emanet edilmiştir.
 • Yapımcı: Dan Lin (“The Departed”, “Death Note”). Lin, daha önce Sherlock Holmes ve Gölgeler Oyunlarının yaratılmasında Richie ile işbirliği yaptı.

Orijinal Alan Menken'in bestecisi “Aladdin” in “canlı” uyarlaması ile müzik eşliğinde çalışmalara katılıyor.

Aktörler ve roller

Önde gelen roller için adaylar bulmak Disney için gerçek bir baş ağrısı oldu. Döküm açıktı ve mart ayından Temmuz 2017'ye kadar sürdü.

Aladdin Film 2019 aktörler

İlk olarak, Aladdin ve Jasmin genç ve tecrübesiz sanatçılara bakıyorlardı, oysa başvuranlar karizmalarını ve şarkı söyleme yeteneklerini göstermek zorunda kalıyorlardı (filmde, şarkı ve danslar olacak).

Disney Richie Riza Ahmed'i (“Outcast-one”) ve Virgin Patel'ı (Chappi adlı Robot) sundu ancak yönetmen her ikisini de reddetti. Sonuç olarak, Richie ve Lin “20 yaşın altındaki” adaylar arasından istenilen sanatçıyı bulamadılar - daha çok yaş sanatçılarına bakmak zorunda kaldılar.

Basında yer alan Amerikalı George Kosturos, Hollandalı Ahraf Kotete ve Hindistan vatandaşı olan Tara Sutaria hakkında söylentiler vardı.

Aladdin'in fragmanı

"Aladdin" de yer alan sanatçıların son listesi şöyle:

 • Mena Massoud (onun arkasında ünlü tablolar yoktur) - Aladdin.
 • Naomi Scott ("Power Rangers") - Yasemin.
 • Will Smith ("Hancock", "İntihar Kadrosu") - Genie. Smith'in katılımı haklıdır çünkü eğer sadece bir aktör olarak değil, sadece bir oyuncu olarak başarıya ulaştı.
 • Marwan Kenzari ("Mumya", "Ben-Hur") - Jafar.
 • Navid Negaban ("Kayıp") - Sultan.
 • Numan Adzhar (“Kaçış”) - Sultanın sarayının muhafızı ve Jafar'ın sağ kolu olan Hakim.

Aladdin 2019 çıkış tarihi

 • Billy Magnussen ("Siyah Ayna") - Prens Anders, nişanlısı Jasmine.
 • Nazim Padrad ("Lorax", "Çılgın Hırsız 2") - hizmetçi ve müstehcen Yasemin. Guy Ritchie bizzat senaryodaki bu rolü reçete etti.

Karikatürde, Aladdin'in maymunu Abu tarafından önemli bir rol oynadı. Yeni bir film versiyonunda mı görünecek?

Sonuç

"Aladdin" filminin çekimlerinin Temmuz 2017'de başlaması bekleniyordu, ancak dökümle ilgili zorluklar nedeniyle Eylül ayına ertelendi. Eylül 2017'den Ocak 2018'e kadar üreticiler İngiltere’de, kısmen de Ürdün’de bir çöl olan Wadi Rum topraklarında çalıştı.

Tüm malzeme hazırdır - üretim sonrası yetkinliğe kalır. Filmografisi Guy Ritchie'ye aşina iseniz, körü körüne asıl kaynağı takip etmeyin. Muhtemelen, seyirciler "Kral Arthur'un Kılıcı" ruhunda, yani bazı yerlerde çok özgür ve cesur bir uyarlama olacak. Prömiyerin 24 Mayıs 2019'da yapılması planlanıyor.

Related news

Film Aladdin (2019) image, picture, imagery


Film Aladdin (2019) 68


Film Aladdin (2019) 19


Film Aladdin (2019) 58


Film Aladdin (2019) 66


Film Aladdin (2019) 20